1883. november 26-án született Szekszárdon, művelt, tisztviselői-családból származott, a pécsi ciszterci gimnázium tanulója volt. A szülőház, a szőlődombokkal körülvett város és a mediterrán hangulatú pannóniai táj számos művének ihletője volt.
1901-ben iratkozott be Budapesten a bölcsészkarra, ahol ő is részt vett Négyesy László stílusgyakorlat órain, többek között Kosztolányi Dezső és Juhász Gyula társaságában.
1905-től gimnáziumban kezdett tanítani, több vidéki városban is dolgozott, 1911-től került újra Budapestre.
1909-ben jelent meg első verseskötet, Levelek Iris koszorújából címmel.
1921-ben feleségül veszi, a szintén költő, Tanner Ilonát (írói nevén Töröh Sophie), gyermekük nem születik, Ilona testvérének gyermekét, Ildikót fogadják örökbe még csecsemőként.
1924-ben veszik meg feleségével együtt az esztergomi nyaralót, a hegyi ház menedékként szolgált a költő számára, ahová elvonulhatott a városból. Számos versének (Mint különös hírmondó, Vers a csirkeház mellől, Holt próféta a hegyen, Rímek, Búcsú a nyárilaktól), műfordításának, prózai munkájának, egyéb alkotásának konkrét és tematikus helyszíne Esztergom és a ház.
1927-től a Baumgarten Alapítvány kuratóriumi tagja, 1929-től a Nyugat folyóirat főszerkesztője, az irodalmi élet megkerülhetetlen szereplőjévé vált.
1938-ban gégerák miatt műtéten esett át, amely után nem tudott beszélni, beszélgető füzetein keresztül kommunikált. Ugyanebben az évben jelent meg a Jónás könyve is. Betegsége idején is sok időt töltött az esztergomi házban.